Positieve resultaten bij geluidsmeting op galerijen met keramische tegels

Positieve resultaten bij geluidsmeting op galerijen met keramische tegels

Gepubliceerd op:

Dakspecialist Zoontjens biedt voor het ophogen en renoveren van galerijen het Dreen®Ceramicaplus systeem. Hiermee worden de galerijen op de gewenste hoogte voorzien van keramische tegels. Het onafhankelijke ingenieursbureau Peutz heeft een geluidsmeting gedaan op een galerij met deze keramische tegels. De resultaten van de meting zijn positief!

In het Bouwbesluit zijn geen eisen geformuleerd over het geluidsniveau bij het belopen van een galerij. Wel zijn er eisen voor het contactgeluidsniveau tussen een zogenoemde gemeenschappelijke verkeersruimte en een verblijfsruimte. Dit mag ten hoogste 54 dB zijn. Deze eisen zijn als uitgangspunt voor het onderzoek genomen.

In de test is het contactgeluidsniveau van de galerij naar de keuken en van de galerij naar de slaapkamer gemeten. Dit is gedaan door met een hamerapparaat op de galerij geluid na te bootsen en het geluidsniveau in de vertrekken te meten. Dit bleek zowel in de keuken als in de slaapkamer lager dan de gestelde eis te liggen!

Een greep uit ons leveranciersregister

Breijer Schilders & Gevelonderhoud
Uw vastgoed in de gewenste conditie houden. Daar gaat het om bij schilderwerk en gevelonderhoud ...
Reco Lift Solutions
Verhuur van tijdelijke personenliften, trapliften en noodliften voor iedere situatie ...
Storax B.V.
STORAX B.V. is al meer dan 40 jaar de meest complete mattenindustrie met productie in Nederland ...